Stažuotė Japonijoje 2014

Šių metų gegužės 17– birželio 15 dienomis Aikido Aikikai asociacijos „Sūkurys“ ir Šiaulių Aikido Aikikai centro kolektyvai, atstovaudami LAAF, lankėsi Japonijoje.

Šį kartą pagrindinis kelionės tikslas buvo itin įsimintinas – LAAF nariams teko didelė garbė pirmą kartą Aikido Aikikai istorijoje atstovauti Lietuvai 52 – ajame Japonijos Aikido festivalyje Tokijuje. Šios parodomosios programos svečių gretose buvo ir Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Japonijoje p. Egidijus Meilūnas bei p. Galina Meilūnienė.

Vienu pagrindinių tikslų buvo ir stažuotė Aikikai Hombu dojo, kur LAAF nariai turėjo galimybę treniruotis pas Doshu M. Ueshiba, Waka Sensei M. Ueshiba bei tokius meistrus kaip S. Sugawara, S. Seki, Y. Kobayashi, H. Osawa, T. Kanazawa, H. Fujimaki, Y. Irie, H. Sakurai, T. Suzuki ir kitus.

Išvykos metu pavyko ne tik 3-4 kartus per dieną lankytis skirtingų Aikido meistrų treniruotėse Hombu Dojo, bet ir sudalyvauti ypatingoje meistro S. Sugawara treniruotėje, vykusioje Katsushika Dojo. Taip pat džiaugiamės turėta galimybe sudalyvauti specialiame S. Seki Sensei seminare Tokijaus Budokan arenoje, kur susirinko apie 500 aikidokų iš visos Japonijos.

Gegužės 30 d. Jo Ekscelencijos ambasadoriaus kvietimu LAAF atstovai svečiavosi Lietuvos ambasadoje Japonijoje (Tokijuje). Susitikimo metu su ambasadoriumi bei įgaliotąja ministre p. Violeta Gaižauskaite buvo aptarta pasirodymo 52 – ajame Japonijos Aikido festivalyje svarba bei įvairūs aktualūs ir su tolimesniu bendradarbiavimu susiję klausimai.

Kadangi į šią kelionę susibūręs kolektyvas – Japonijos kultūros entuziastai, laisvesniu nuo treniruočių metu žingeidžiai mėgavosi pažintinėmis-poilsinėmis kelionėmis. Hakono regione gėrėjosi geizeriais, Kamakuroje – įkvepiančiais kraštovaizdžiais, įspūdingais parkais bei šventyklomis. Lankėsi įspūdingame vienos garsiausių animacijos studijų „Ghibli“ muziejuje, kuriame žavėjosi interaktyviai ir kūrybingai pateikta legendinės Japonijos animacijos kūrimo istorija.

Begalę įspūdžių patyrė visi be išimties keliavusieji, žavu, jog kiekvieno įspūdžiai saviti. Džiaugiamės prisimindami bei galėdami šiais prisiminimais pasidalinti! Linkime ir Jums atrasti Japoniją!

One Response to “Stažuotė Japonijoje 2014

  • Šauni stažuotė. Noras sugrįžti didžiulis. Palinkėjimai Šiaulių klubo aikidokams, kad jie taip pat užsibrėžtų tikslą pabuvoti Hombu dojo Japonijoje. Visiems sėkmės ir tikslų įgyvendinimo 🙂

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas.