O-Sensėjus: apie požiūrį į Aikido treniruotes

O Sensei4

Nuo pat Aikido sukūrimo pradžios , O-Sensėjus Morichėjus Uešiba laikėsi nuomonės, kad visų pirma treniruotės turėtų realizuotis kiekvieno žmogaus sąmonėje, atėjusio išmokti Aikido, ir nemėgo salėje treniruočių pririšti prie smulkių, detalių elgesio taisyklių. Supratimas pasireiškia iš tikėjimo į absoliučiai gamtos suteiktą sveiką protą.

Morichei Uechiba 37

Toliau, atsirandant vis daugiau ir daugiau mokinių, atsirado būtinybė sukurti kokias nors treniruočių salės taisykles. Kuomet grupė treniruočių instruktorių atėjo pas O-Sensėjų su pareiškimu apie taisyklių įvedimo būtinumą, O-Sensėjus nuoširdžiai pakomentavo „Kokie atėjo laikai!“ ir sukūrė žemiau pateiktas taisykles:

  1. Aikido galima lengvai, vienu smūgiu, atimti žmogui gyvybę. Todėl treniruotėse reikia vykdyti instruktoriaus nurodymus ir netgi juokais negalima veltis į jėgos demonstravimą ir varžymąsi kas stipresnis.
  2. Aikido – tai kelias, kuriame įsisavinant vieną elementą galima išsiugdyti įgūdį, kuris leistų sėkmingai susidoroti su daugeliu kitų skirtingų situacijų ir priešininkų. Treniruotis reikia taip nusiteikus, kad būtum pasiruošęs ne tik atakuoti iš priekio, bet iš karto ir iš visų pusių.
  3. Treniruotis reikia visada su malonumu, linksmai nusiteikus.
  4. Instruktoriaus žodžiai ir nurodymai gali suteikti tik bendrines žinias apie mokomąjį dalyką. Realus Aikido technikos įsisavinimas smulkmenose prasideda tik nuo asmeninių reguliarių treniruočių.
  5. Reguliarias kasdienes treniruotes pirmiausia reikia pradėti nuo savo fizinės formos gerinimo, formą gerinant palaipsniui, jokiu būdu negalima pervargti. Dar daugiau, reikia sukurti tokią aplinką, kad bet kokio amžiaus žmogus, netgi pagyvenęs, negautų fizinės traumos, kad technikos šlifavimas, kartojant pratimus, vyktų linksmai ir su pasitenkinimu.
  6. Aikido tikslas yra kūno ir sielos grūdinimas, žmogaus su tyra širdimi auklėjimas. Aikido meistriškumo paslaptys turi persiduoti iš žmogaus žmogui. Reikia vengti tuščio šio meistriškumo atskleidimo svetimiems žmonėms, o taip pat ir bereikalingo jo panaudojimo gatvėje chuliganiškais tikslais.

Šios taisyklės ir šiandien yra vidinės gyvenimo dienotvarkės nuostatos pagrindiniame treniruočių komplekse Hombu Dodžio.

 

Šaltinis:

Geriausias Aikido. Pagrindai. 2009. Kisshomaru Ueshiba. Moriteru Ueshiba.

Morichei Ueshiba13Morichei Ueshiba43

One Response to “O-Sensėjus: apie požiūrį į Aikido treniruotes

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas.