VIII-asis Tarptautinis Aikido Aikikai seminaras, vadovaujamas meistro Shigeru Sugawara (Shihan, 7 Dan Aikikai)

2015 m. spalio 16 – 18 dienomis Vilniuje įvyko VIII-asis tarptautinis Aikido Aikikai seminaras, vadovaujamas Aikido pasaulinio centro – Aikikai Hombu Dojo – instruktoriaus Shigeru Sugawara (Shihan, 7 Dan Aikikai). Seminarą organizavo Lietuvos Aikido Aikikai federacija (LAAF).

Per 3 seminaro dienas buvo surengtos 7-ios įdomios bei naudingos treniruotės, kuriose dalyvavo virš 140 Aikido praktikuotojų iš įvairių Lietuvos bei užsienio Aikido organizacijų.

Džiaugiamės sulaukę virš 20 Aikido praktikuojančių svečių iš šių užsienio Aikido organizacijų: Šiaurės Londono  Aikido Dojo, Londono  Sotenjuku Dojo, Dublino Aikido Dojo,  Tiumenės srities Aikido federacijos , Sankt Peterburgo klubo  “Tenchi“, Baltarusijos Aikido Federacijos.

Taip pat šiais metais turėjome ypatingą galimybę priimti, kartu su Sugawara Sensei atvykusią, meistre iš Japonijos, p. Miyuki Kumazawa (5 Dan AIKIKAI). M. Kumazawa yra Musashi Dojo vyriausioji instruktorė, taip pat atstovaujanti Hombu Dojo, todėl seminaro dalyviai džiaugėsi galimybę su ja kartu pasitreniruoti.

Iš Japonijos atvykusio meistro dėmesiu džiaugėsi visi: jau turintys Dan ar Kyu laipsnį, vaikai ir pradedantieji. Ypatingai seminaro dalyvius nudžiugino pradedančiųjų treniruotė, kurios metu visi turėjo galimybę tobulinti bazinės technikos niuansus bei ukemi.

Meistras vis primindavo ir pabrėždavo, kad Aikido itin svarbi tinkama pradinė stovėsena (hanmi),  teisingas įėjimas – į centrą,  kryptis, distancija (maai) bei išvedimas iš pusiausvyros (kuzushi). Tik tinkamai įėjęs ir išvedęs ukenage gali tęsti technikos atlikimą. Nuoširdžios atmosferos bei rūpestingo Sensėjaus dėstymo stiliaus dėka seminaro dalyviai turėjo galimybę imliau įsisavinti ir perimti dėstomas Aikido žinias.

Šeštadienį seminarą aplankė J.E. Japonijos ambasadorius Lietuvai p. Toyoei Shigeeda, kuris stebėjo treniruotę ir pažymėjo šį seminarą, kaip svarbų Japonijos kultūros renginį Lietuvoje.

Seminarą vainikavo egzaminų laikymas. Vienu laipteliu aukščiau palypėjo ir dar didesnę atsakomybę įgijo dvylika LAAF narių iš SŪKURYS Dojo ir BALTAS KALNAS Dojo – trys įgiję 1 Dan, septyni įgiję 2 Dan,  bei du įgiję 4 Dan laipsnius. Nuoširdžiai sveikiname bei linkime  ir toliau kantriai dirbti bei rodyti pavyzdį jaunesniems aikidokams!

Dėkojame Hombu Dojo bei meistrui Shigeru Sugawara už galimybę betarpiškai pažinti Aikido tradiciją bei supažindinti su ja Lietuvos žmones. Esame dėkingi ir seminarą organizavusiam  kolektyvui bei visiems jame dalyvavusiems Aikido praktikuotojams iš užsienio bei Lietuvos Aikido organizacijų, taip pat iš Japonijos atvykusiai meistrei Miyuki Kumazawa.

Džiaugiamės, jog turėjome galimybę kartu treniruotis bei tikimės bendradarbiauti ir ateityje!